Kvalita, rozumná cena a odpovídající záruka.

Jak správně postupovat při lepení obkladu

 

Kamenný obklad se lepí na stěny, které se před tím řádně očistí a napenetrují,  podklad musí být soudržný.

Zdrsněný povrch na stěnách, dává těmto obkladům větší účinnost při nalepení.

Kamenný obklad se lepí na stěnu flexibilním lepidlem nejlépe mrazuvzdorným, které je možné běžně koupit ve stavebninách.

Spáry mezi kameny je dobré udržovat v rozměrech 1-3cm od sebe. Je možné použít veškerý kámen, včetně malých kousků, úlomků, které vznikají při řezání nebo štípání kamene.

Po montáži kamene na zeď, zkontrolování a očištění přebytečného lepidla, následuje vyspárování obkladu.
 

Spárování obkladu se provádí spárovací hmotou, nebo můžeme použít pískovo - cementovou směs, kterou si vyrobíme z tříděného písku frakce 0-2mm a cementu, v poměru 2:1 s případným probarvením na požadovaný odstín. Při spárování ve vnějším prostředí je nutné zakoupit flexibilní stavební spárovací hmoty.
Spárovací hmota musí být správně namíchána, ani řídká, ani hustá, aby šla vtlačit mezi kameny a tak vyplnila celou spáru. V případě potřeby lze zakoupit tyto spárovací hmoty i obarvené dle přání zákazníka.

Spárovací hmota se mírně odstraní vyškrábáním asi 0,5-1 cm pod úroveň kamene. Tato metoda dodá kamennému obkladu plastičtější vzhled a plot vypadá, jako by byl vyzděný z kamene.

S ohledem na počasí a teplotu, musíme zvážit, jak velkou část plochy, si můžeme dovolit zaspárovat. Proto si to nejdříve vyzkoušíme na menší části obkladu.

Po zaspárování a zatuhnutí spár, je nutné tuto část plochy důkladně umýt, vyčistit a to v jeden den, neboť po zaschnutí nám na kameni zůstanou cementové stopy, které je potom problém odstranit.

 

Takovýto postup spárování je v celku rychlý, neboť i vymývání spárovačky jde velmi dobře a rychle, avšak používat by se měl pouze u kamenů, které nejsou pórovité a mají rovný povrch.

Petr Šebek © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode